Glycon hnedý

Glycon hnedý

rezin, výška 66 cm

Katalógové číslo: 20310092

Dostupnosť: na predaj

Autor: Genzer Jiří

Touto plastikou si Jiří Genzer splnil svůj dávný sen. Ztvárnil slavnou sochu bájného hada Glycona, jejíž mramorový originál je uložen ve sbírkách archeologického muzea v rumunském městě Constanta. Velikost a vzhled originálu ze 4. století se sochař Jiří Genzer pokusil v maximální možné míře zachovat. S jedinou výjimkou: jeho novodobý Glycon má zcela kompletní podstavec.

V roce 2020 vytvořil autor první dva odlitky z limitované série 6 kusů. Luxusnější hnědo-bronzová verze je odlita z patinovaného rezinu (syntetické pryskyřice), cenově dostupnější bílá varianta je vyrobena z umělého mramoru. Oba materiály jsou určeny pro interiér i exteriér.

"Glycon" byl starověký bůh, jehož kult však do dnešních dnů nepřežil. Zůstává tedy fenoménem především pro milovníky a znalce historie. Světově unikátní mramorová socha boha Glycona byla nalezena v roce 1962 v Constantě při vykopávkách v ruinách starobylého přístavu Tomis na pobřeží Černého moře. Socha je vytesána z jediného bloku mramoru, má výšku 66 cm, délka „rozmotaného" hada by byla bezmála 5 metrů. Rumuni si tuto jedinečnou sochu připomínají na poštovní známce z roku 1974 a na bankovce 10.000 lei z roku 1994.

materiál: ostatné
výška (cm): 50-100
kategória: sochy
autor: Genzer

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Prihlásenie

Tato stránka používá cookies. Vice info