Bocianie ...

Bocianie ...

pieskovec, výška 237 cm

Katalógové číslo: 18310129

Dostupnosť: na otázku

Autor: Fidrich Petr

Na kamenné soše „Čapí kříž" začal akademický sochař Petr Fíďa Fidrich pracovat již v roce 2017 na sochařském sympoziu v Řehlovicích. Dokončil ji pak až v roce 2019, kdy mu téma (jak sám říká) „definitivně uzrálo". Takzvanou „Čapí ženu" zpracoval autor celkem třikrát, ze tří různých materiálů. Poprvé byla socha vytvořena v Beskydech na Pustevnách v roce 2014 z ledu. Její nevýhodou ovšem byla poměrně krátká životnost. Nejen proto, že vyhrála první cenu sympozia, ale také pro své nadšení z hloubky tématu, ji autor už v létě téhož roku vymodeloval znovu z kameniny. Následně mu pak trvalo několik let, než našel vhodný kámen a mohl toto téma uzavřít největší plastikou, tentokrát z hořického pískovce.

Pro sochu „Čapí kříž" autor využil symbolu zvířete, kterému pověsti přiřknuli přinášení dětí, tj. naplnění a radosti do rodin. Socha vznešeného ptáka vyjadřuje symboliku plodnosti a štěstí, že vše je vlastně o dětech a o tom, co skrze ně přijde v budoucnosti. Autor čápa nazývá „nositelem budoucna".

Stejně jako ostatní díla akademického sochaře Petra Fidricha i tato socha nechává svému pozorovateli prostor pro vlastní představivost. Možná, že příběhy, které v ní budou pozorovatelé nacházet, budou i značně odlišné od původních autorových představ. Krása sochařství je ale v tom, že autor své myšlenky a pocity převede do tvarů, které pak dají u jiného pozorovatele vzniknout novým fantaziím. Čím déle si sochy prohlížíte, tím více toho v nich můžete nacházet.

Socha se skládá ze dvou samostatných částí. Signatura je v zadní části, skrytá pod křídlem.

materiál: kameň
výška (cm): 200-250
kategória: sochy
autor: Fidrich

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Prihlásenie

Tato stránka používá cookies. Vice info