Méďa brtník

Méďa brtník

dub, výška 190 cm

1040 €

Katalógové číslo: 18310140

Dostupnosť: na otázku

Autor: Dufek Josef

Méďa brtník od Josefa Dufka je roztomilý chlupáč a určitě všichni co milují medvědy jeho propracovanost a autorův smysl pro jemnou práci se dřevem ocení. Vytvořeno 2018.

Celé dílo je vysoké cca 190 cm a proto můžeme prohlásit, že na strom šplhá medvědí junior. Medvěd brtník totiž dosahuje obvykle velikosti kolem 2m a samice bývají stejně jako u většiny savců o něco menší. Jejich silné, mohutné tělo váží u samic kolem 200 kg a u samců až 300 kg. Socha však i díky kládě na kterou méďa leze, váží dokonce kolem 600 kg .Je to prostě medvědí drobeček, kterého je nutné ukotvit k betonovému základu.

Méďa brtník je vyřezán z dubu. Jedná se o dřevo, které je určeno pro celoroční umístění na větru a dešti. Je však vhodné upozornit na to, že zejména dřevo umístěné i exteriéru dále pracuje. Postupně prosychá ze svého středu a díky tomu se vytváří praskliny. Velikost spár se v průběhu let mění. Nejdříve se zvětšují, aby se následně trochu smrštily. Záleží také na umístění sochy. Je-li vystavena přímému slunci je celý proces rychlejší a rozsáhlejší než na krytém místě. Většině lidí praskliny a spáry na dřevě nijak nevadí a dokonce je vítají, neb je na první pohled zřejmé, že jde o opravdové rostlé dřevo. Dále je potřeba zmínit, že každý si musí rozhodnout, zda dřevo nechá v rámci údržby mořit lazurou nebo naopak ho vystaví pouze přírodním vlivům a tak socha postupně krásně zešedne.

K ceně medvěda je nutné připočítat náklady na přepravu z jeho momentální domoviny v Jestřebích horách.

O medvědovi brtníkovi:
Brtník je náš původní český medvěd, který však byl v 19. století na našem území vyhuben. V současné době se tu a tam znovu objevuje, když přechází přes naše území, nejčastěji na moravské straně Karpat. A právě proto je považován za kriticky ohrožený druh.

Co se o medvědech málo ví? Medvědí neustále dobromyslný pohled může být poněkud zrádný, neboť nemají příliš výkonné mimické svalstvo. Tento jejich výraz je tudíž stálý a nikterak nevyjadřující jejich aktuální náladu. Proto jsou pořád tak sladcí a všichni mají potřebu si toho huňatého miláčka podrbat. Není to však dobrý nápad, neboť ani chovatelé nedokáží odhadnout, co v nejbližších okamžicích učiní. A proto je medvěd zvíře svým způsobem nebezpečnější než lvi či tygři.

medvěd brtník

materiál: drevo
výška (cm): 150-200
kategória: sochy
autor: Dufek

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Prihlásenie

Tato stránka používá cookies. Vice info