Král David

Král David

pískovec, výška 116 cm

1600 €

Katalógové číslo: 18310134

Dostupnosť: na predaj

Autor: Jiří Genzer

Vytvořeno 2015, signováno a datováno na "ruce", půdorys 50 x 40 cm.

Autor dopručuje sochy Krále Davida a Betsabé nerozdělovat, protože ti dva k sobě zkrátka patří. Při nákupu obou soch jako páru proto autor nabízí snížení ceny celého sousoší o 5.000,- Kč.

Příběh Betsabé a krále Davida

Tento příběh krále a krásky vypráví o tom, že ke štěstí je potřeba více, než jenom moc či spanilost. Chce-li být člověk šťastný, musí si to zasloužit svými činy, což se nakonec povedlo i Betsabé a králi Davidovi. Tuto velkou a hříšnou lásku však provází smrt i veliký smutek.
Krásná a spanilá Betsabé se necudně umývala přímo pod okny krále Davida. Věděla, jak krále vyprovokovat. David její kráse neodolal a ještě ten den s ní strávil noc. Betsabé však byla vdaná, takže se dopustili cizoložství. David se však do nádherné Betsabé zamiloval a vymyslel velice podlý plán, jak se jejího muže Urijáše zbavit. Poslal ho do nejtužšího boje, kde byl Uriáš zabit. Z hříšné první noci se narodilo dítě. Jenže štěstí získané na úkor jiných nikdy netrvá dlouho. Narozený syn žil jen pouhý týden. Byl to trest boží. Dá se říci, že se naplnilo rčení „oko za oko, zub za zub". I životní chyby se ale dají napravit, a tak po delší době a po řadě správných činů a rozhodnutí Betsabé i Davida se nakonec vše v dobré obrátilo a oběma – teď už manželům - se narodil druhý syn, sám slavný Šalamoun.

Výška (cm): 100-150
Materiál: kameň
Cena (EUR): 1.600-3.200
Dostupnosť: na predaj
Autor: Genzer
Tvorba: sochy

Prihlásenie

Tato stránka používá cookies. Vice info