Papamobil

Papamobil

kamenina, výška 200 cm

17600 €

Katalógové číslo: 18310119

Dostupnosť: na predaj

Autor: Fidrich Petr

Kameninový Papamobil výšky 2 m byl vytvořen v roce 2015, půdorys sochy je 90 x 45 cm, výška kol cca 48 cm.

Papamobil má i svůj obraz: www.socharium.cz/p/510/papamobil

Papamobil je dle autora symbolem pomíjivosti života na zemi. Život je vlastně velice rychlá projížďka skutečností běžného života kombinovaná s vlastní vírou. A právě Papamobil je zvláštním druhem vozidla, který tuto jízdu umožňuje. Však je jeho „řidičem" ten, který v zastoupení vládne celému světu, od nejchudších po nejbohatší.

Autora baví symboly a ve svých sochách je vždy používá. Pochopení těchto symbolů umožní pochopit dílo Petra „Fíďi" Fidricha.

Sochy mají často zploštěnou hlavu. Tím autor dociluje toho, že sochy obklopuje větší energie. Socha je tak pocitově tlačena směrem k pozorovateli a vyvíjí velice silnou energii právě směrem dopředu. Papamobil je navíc posazen vysoko nad pozorovatele. Vzniká tak silný pocit vzhlédnout k něčemu vyššímu, vyšším cílům v krátkém lidském životě. Jako by Papamobil nabízel skrz sebe pohled přímo do nebe. Vozidlo samotné symbolizují pouze velká kola, na nichž sedí nejvyšší symbol člověka „hlava". Autor se opakovaně zamýšlí nad otázkami „Kam lidstvo směřuje?" či „Kam jdeme a co nám zůstane?" Předpokládá, že v budoucnu už za nás vše budou dělat stroje. Lidstvu zůstane inteligence, kterou symbolizuje právě velkou hlavou u svých soch. Vše ostatní na lidech zakrní, a proto tělu autor nevěnuje u většiny soch pozornost. Fíďa dospěl k závěru, že nebude potřeba silných těl, ale převládne potřeba síly vědomostí, znalostí a sebepoznání a z toho plynoucí víry.

materiál: keramika
výška (cm): 200-250
kategória: sochy
autor: Fidrich

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Prihlásenie

Tato stránka používá cookies. Vice info