Tri generácie

Tri generácie

PREDANÉ

agát, výška 138 cm

Katalógové číslo: 18310072

Dostupnosť: predané

Autor: Genzer Jiří

Téma „Tři generace" zpracoval Jiří Genzer poprvé v Německu ve Volkachu v roce 1997. Podruhé se k námětu vrátil v roce 2010, kdy vytesal kamennou fontánu pro město Gorelzhofen. Když se pak z Německa vrátil do svého ateliéru, byl tématem natolik pohlcen, že si ještě vytvořil abstraktní plastiku tří generací po přeslici - dceru, matku a babičku. Toto dílo dnes naleznete v nabídce galerie SOCHÁRIUM.

Tématem plastiky jsou tři generace žen. Dcera je hravá, radostná a plná pohybu. Od starších žen se učí a má před sebou ještě dlouhou cestu. Matka je na vrcholu svého života, svých dovedností a sil. Je nejvyšší a umístěna uprostřed, aby mohla svoji sílu předávat jak své dceři, tak své matce. Babička je již na konci své cesty. Je starší a křehčí, ale z jejích zkušeností čerpají obě mladší ženy. Socha předává poselství, že každá etapa našich životů je jedinečná, a že je potřeba si vše prožít, ale také užít.

Socha byla realizována v roce 2010 z akátu. Pro povrchovou úpravu bylo použito autorovo oblíbené voskování. Pro zachování nejpřirozenější barvy a struktury akátového dřeva je socha povrchově ošetřena včelím voskem a je tedy určena pouze do interiéru nebo do exteriéru pod zatřešení.

materiál: drevo
výška (cm): 100-150
kategória: sochy
autor: Genzer

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Prihlásenie

Tato stránka používá cookies. Vice info