Lilith

Lilith

vystavené Šestajovice

agát, výška 152 cm

1600 €

Katalógové číslo: 18310071

Dostupnosť: na predaj

Autor: Genzer Jiří

Vytvořeno 2011. Pro zachování nejpřirozenější barvy a struktury akátového dřeva je socha povrchově ošetřena včelím voskem a je tedy určena pouze do interiéru nebo do exteriéru pod zatřešení. 

Příběh Lilith první ženy světa
Podle mezopotámských mýtů a podle některých židovských gnostiků, kabalistů, mystiků, astrologů a spiritistů byla Lilith první žena světa. Stejně jako Adam byla stvořena ze země. Vypráví se však, že spolu Adam a Lilith nedokázali žít v míru, neboť Lilith odmítla při souloži zaujmout polohu, při níž byla nucena ležet pod Adamem. Na jeho naléhání mu odpověděla: "Proč bych měla ležet pod tebou? I já jsem byla stvořena ze země a jsem ti rovna!"
Divoká a nezávislá žena, která se odmítla podrobit vůli muže, stejně tak jako vůli Boží!
Legenda také říká, že to Lilith byla oním hadem, který podal Evě jablko. Proto i na soše Jiřího Genzera její nohy ovíjí had a jde vlastně o propojení v jednu bytost. Dalším nezaměnitelným symbolem je skryté jablko za zády Lilith.
Lilith je považována za nezávislého ducha, který vybojoval vítěznou emancipační bitvu. Neuposlechla, provdala se za Samaela (levou ruku Lucifera) a stala se tak paní temnoty.
Zdroj: Wikipedie 

materiál: drevo
výška (cm): 150-200
kategória: sochy
autor: Genzer

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Prihlásenie

Tato stránka používá cookies. Vice info